Outsourcing IT- jak go zdefiniować?

Outsourcing IT- jak go zdefiniować?

Ponieważ branża IT swój początek i galopujący rozwój zawdzięcza krajom anglojęzycznym, to właśnie w tym języku jest sformułowanych wiele pojęć w jej obrębie. Choć jest bardzo istotnym sposobem na osiągnięcie wielu korzyści dla firmy, to outsourcing IT nadal jest czymś mało znanym i przez to niezbyt popularnym. Postanowiliśmy więc nieco go spopularyzować, przybliżając jego znaczenie użytkownikom i czytelnikom.

Czym jest outsourcing IT?

Out (ang. Na zewnątrz), source (ang. źródło) – z tych właśnie dwóch członów składa się pojęcie, które będziemy w tym artykule opisywać. Outsourcing IT, bo o nim mowa, polega na zleceniu firmie zewnętrznej określonych zadań. Do głównych korzyści tego rozwiązania, sprawiających, że ta usługa jest dużo bardziej opłacalna, niż tworzenie własnego działu IT od podstaw, jest oczywiście oszczędność czasu i pieniędzy. Czyż nie jest to jedna z najistotniejszych, z perspektywy prowadzenia firmy, zalet? Właściciele firm, współpracując z innym przedsiębiorstwem na podstawie model B2B, nie muszą ponosić kosztów pracowniczych, mają jednak stały dostęp do profesjonalnych pracowników IT. Zapewnia to podwójna korzyść. Poza tym zadania, które są realizowane w ramach outsourcingu IT, zależą w dużej mierze od zapotrzebowania danej firmy. Wszystkie szczegóły ustalane są zwykle podczas początkowych spotkań i konsultacji. Można wybrać zatem określony pakiet współpracy lub zdecydować się na rozszerzony wariant usług. Warto podkreślić, że outsourcing IT dzieli się przede wszystkim na kilka rodzajów usług.

Outsourcing IT — dlaczego warto go wdrożyć?

Współpraca z firmą zewnętrzną posiada wiele zalet. Nie licząc obniżenia kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa, można jeszcze wyróżnić wiele innych, wymiernych korzyści. Zlecenie zadań związanych z wdrażaniem procesów IT na zewnątrz pozwala firmie na zajęcie się innymi, ważnymi tematami, pozwalającymi na rozwój przedsiębiorstwa, zwiększenie wydajności firmy- efektywniejsze i szybsze pomnażanie zysków, dostęp do najnowszych technologii oraz rozwiązań informatycznych, zwiększenie bezpieczeństwa IT– stały monitoring, pozwalający na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości w obrębie systemów firmy, brak problemów związanych z rekrutacją własnych pracowników, dostęp do doświadczonych pracowników, którzy mogą pochwalić się długoletnim stażem pracy, minimalizacja ryzyka związanego z opóźnieniem pracy- zewnętrzna firma oddelegowuje konkretne osoby, które mają za zadanie zająć się pracą dla określonego przedsiębiorstwa.

Outsourcing IT zyskuje na popularności

Coraz więcej firm decyduje się na wykupienie usługi outsourcingu IT. Jest to rozwiązanie korzystne z wielu względów. Przede wszystkim, co już wspomniano, zlecanie na zewnątrz zadań pozwala na optymalizację kosztów oraz zwiększenie wydajności pracy przedsiębiorstwa. Ponadto współpraca z zewnętrzną firmą daje pewność, że wszystkie procesy informatyczne będą przeprowadzane w sposób profesjonalny, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb danego Klienta. Należy jednak pamiętać, że dla zapewnienia tych korzyści musi być spełniony jeszcze jeden istotny warunek– odpowiednia firma, zajmująca się outsourcingiem IT. Tylko tak usługa zostanie wdrożona i wykonana w skuteczny sposób, przynosząc szereg pozytywnych rezultatów. Nie należy więc pochopnie wybrać usługodawcy, żeby się nie rozczarować.

Zaufaj ekspertom – wybierz Nomino!

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że prowadzenie firmy czy działalności gospodarczej to nie tylko przyjemności. To również konieczność codziennego podejmowania trudnych, lecz koniecznych, decyzji dla zwiększenia jej wydajności. Do tych decyzji należy zaliczyć także wybór dostawców usług, bez których nie da się zapewnić firmie korzyści i zrealizować celów. Warto więc w ramach outsourcingu IT nawiązać współpracę z rzetelną i profesjonalną firmą zewnętrzną. Będzie to zwiastowało bezproblemowe wykonanie pilnych zadań i pozwoli skupić się na tym, co aktualnie ważne wewnątrz firmy. Nie wiesz, kto mógłby się tym zająć? Takim właśnie usługodawcą bez wątpienia jest Nomino. Jeśli więc interesuje Cię nasz zakres usług, Skontaktuj się z nami, byśmy mogli Ci pomóc. 

Powody, dla których warto wybrać ofertę Nomino

Jak możemy Ci pomóc i co jesteśmy w stanie zagwarantować? Nasz wykwalifikowany zespół dysponuje świetnym zapleczem do realizacji także Twoich zadań. Wyspecjalizowani i doświadczeni pracownicy naszej firmy wykonają dla Ciebie i Twojego biznesu szereg niezbędnych dla jego funkcjonowania usług. W skład oferty outsourcingu IT w Nomino wchodzą następujące działania: service desk, zarządzanie serwerami, zarządzanie siecią, zarządzenie zasobami IT oraz profesjonalne wsparcie i rzetelne doradztwo. Poza tym posiadamy również wiele innych, także bardzo przydatnych, usług dla rozwoju biznesu. Tam, gdzie zależy Ci na jakości rozwiązań w zakresie IT postaw na Nomino i przekonaj się, że to atrakcyjna współpraca. Dołącz do wielu zadowolonych Klientów i Partnerów naszej firmy. Zapraszamy!

 

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go :)

Related Posts