GLPI – Wtyczki

GLPI jest oprogramowaniem modułowym i umożliwia korzystanie z wtyczek. Dodatkowe wtyczki pozwalają na rozbudowanie obszarów takich jak m.in.: inwentaryzacja, sieć, zarządzanie, raporty, eksport/import, kalendarz, urządzenia, jednostki, konta.

Wersja 9.5 GLPI posiada dwa sposoby instalacji wtyczek, pierwszym z nich jest ręczna instalacja, gdzie należy pobrać wtyczkę z Internetu, a następnie wysłać ją do folderu „plugins” systemu GLPI. Drugim sposobem jest wbudowany „Market”, aby z niego korzystać należy zarejestrować się w GLPI Network.

Wtyczki pomagają rozszerzyć funkcjonalność GLPI o dodatkowe funkcje. Nie zmieniają przy tym podstawowego kodu strony, dzięki czemu można je łatwo dodawać lub usuwać. Mają przy tym kluczowe znaczenie dla usprawnienia formy i działania systemu. Wiele wtyczek pomoże Ci z zarządzaniem, od tworzenia i dystrybucji e-maili marketingowych po personalizację treści użytkowników i analizowanie danych o ruchu. Wtyczki pomagają wdrożyć istotne funkcje bez konieczności martwienia się o ograniczenia GLPI.

Brzmi ciekawie? Skontaktuj się z nami i uporządkuj swoje zasoby 🙂

Scroll to Top