Dlaczego Twoja firma potrzebuje systemu CheckMK?

Opłaca się zapobiegać nieszczęściom aniżeli je leczyć. Jeśli w Twojej firmie sieć komputerowa stanowi podstawę sprawnego, bezprzestojowego funkcjonowania sieci produkcyjnej, warto zainwestować w jej ochronę. Nie potrzebujesz stresu ani strat związanych z ewentualnymi szkodami, jakie może wyrządzić brak kontroli sieci firmowej. Idealnym zabezpieczeniem dla Twojego biznesu może okazać się system CheckMK.

Czym jest system CheckMK?

Podstawą sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa, którego zysk zależy od nieprzerwanego pasma wytwarzania oraz związanej z tym szeroko rozumianej logistyki, jest bezpieczna sieć komputerowa. Bezpieczeństwo nie polega jednak wyłącznie na biernym oczekiwaniu na zagrożenia, które przecież może się przytrafić nawet mimo poczynionych wcześniej kroków zapobiegawczych (jak np. zaopatrzenie w programy antywirusowe, zasilanie awaryjne UPS).

Równie ważne jest to, by stale monitorować wszystkie elementy tworzące sieć naszej firmy – organizmu, który potrzebuje okresowych i doraźnych przeglądów. Czasem także szybkich i stanowczych reakcji. CheckMK to system, który pozwala na wszechstronne działania kontrolne w postaci:

  1. Kontroli wszystkich elementów komputerowych w sieci firmy;
  2. Ściągania i agregowania w jednym miejscu danych z zakresu m.in. wydajności systemów oraz maszyn;
  3. Szybkiego i skutecznego określenia stanu urządzeń, które wykorzystują m.in. protokół SNMP (m.in. drukarek oraz routerów).

Na czym polega przewaga CheckMK nad innymi?

Przede wszystkim CheckMK to system działający na zasadzie licencji OpenSource. Licencja ta daje możliwość modyfikowania oraz dzielenia się nową, zmienioną przez nas wersją oprogramowania. W jaki sposób jest to perspektywiczne dla naszej firmy? Przede wszystkim daje możliwość dostosowania oprogramowania do naszych potrzeb. Co więcej, to gwarantuje, że wraz z rozwojem przedsiębiorstwa oprogramowanie CheckMK może być modyfikowane i dostosowywane do zmieniających się warunków.

Drugą ważną zaletą systemu jest jego działanie w czasie rzeczywistym. Odbywa się to dwutorowo:

  1. poprzez nieustanny dostęp do wszystkich składowych sieci – dostęp ten wyklucza konieczność prowadzenia czasochłonnej, manualnej kontroli (daje to szansę szybkiej reakcji na zagrożenie oraz naprawienie ewentualnych szkód);
  2. poprzez skrócenie ścieżki informowania o problemach – najważniejsze elementy sieci znajdują się pod stałą kontrolą, a widomość o nieprawidłowościach trafia bezpośrednio na nasz telefon lub e-mail.

Za bezsprzeczną korzyść płynącą z korzystania z systemu CheckMK w wersji 2.0 należy także uznać swoistą delikatność, jaką system zachowuje względem systemów w firmie. CheckMK nie obciąża infrastruktury sieci, dlatego urządzenia, które ma pod swoją kontrolą, zachowują swój potencjał.

CheckMK to doskonałe narzędzie nie tylko do tego, aby zaoszczędzić na usługach informatyków – daje on możliwość uproszczenia diagnostyki elementów sieci firmowej przy zachowaniu jakości działania. W jaki sposób? Przemyślany oraz skonstruowany z myślą o usprawnienia procesów komunikacji interfejs wyróżnia się funkcjonalnością. Wygląd oprogramowania pozwala na intuicyjne działanie w interesującym nas zakresie.

Jak zatem wygląda panel sterowania CheckMK? Sercem programu jest pulpit nawigacyjny, dzięki któremu szybko możemy się zapoznać z najważniejszymi informacji, które zebrał dla nas system. To miejsce, które daje nam możliwość zapoznać się z wszelkimi statystykami, raportami nierozwiązanych problemów oraz zdarzeń z dokładnym określeniem ich lokalizacji. Na przejrzystość pulpitu niewątpliwy wpływ ma możliwość dodawania m.in. wykresów, metryk , które można dostosować według potrzeb. Z kolei menu CheckMK systematyzuje zasoby programu według zastosowań takich jak problemy w ramach serwisu, informacje o zagrożeniach czy dostęp do typologii sieci firmy. Menu prowadzi administratora do poszczególnych sekcji, w których znajdzie on szczegółowe dane.

Jakie korzyści niesie korzystanie z systemu CheckMK?

System CheckMK daje użytkownikowi możliwość kompletnego monitoringu sieci przedsiębiorstwa. Nie ma dla niego znaczenia, jak bardzo jest ona skomplikowana – każdy jej element pozostaje pod stałym monitoringiem.

Szybkość komunikowania zaistnienia problemu oraz skuteczne przesyłanie alertów przy użyciu sieci komórkowej oraz poczty e-mail pozwalają na skrócenie czasu reakcji administratorów, a co za tym idzie zmniejszenie prawdopodobieństwa spowolnienia produkcji bądź zupełnego przestoju.

CheckMK to działania wszędzie tam, gdzie masz dostęp do sieci. Do systemu dostaniesz się po prostu przez okno swojej przeglądarki.

Uniwersalność systemu CheckMK wyraża się w możliwości bezproblemowego funkcjonowania w przypadku maszyn, ale nie tylko – w jego zasięgu pozostają także wszelkie chmury czy aplikacje.

System CheckMK jest niewątpliwie rozwiązaniem dla firm myślących przyszłościowo – tych, które dostrzegają okazje do maksymalnego usprawnienia swojej sieci oraz sekcji produkcji, a jednocześnie pozostają otwarte na nieustanny rozwój, w tym ten dotyczący sieci wewnętrznej. CheckMK nie zamyka drogi do rozbudowania sieci wedle potrzeb nawet najbardziej wyspecjalizowanego biznesu.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o systemie CheckMK? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania!

Scroll to Top